Tasarımı Kaydet  Kapat

Özellikler

Özellikleri

Akıllı Tarama Sistemi'nin size vaadettiği özellikleri; Herkesin anlayabileceği kolaylıkta kullanım, Hatasız ve hızlı şekilde optik okuma, Verilerin güvenle saklanması, Sınav sonuçlarına dair analizler(Okul/şube net sıralı listesi, soru madde analizi, detaylı sınav istatistikleri, soru zorlukları analizi, öğrenci performans karnesi) , Tek bir bilgisayara bağlı kalmadan istenilen sayıda cihazda kullanma özgürlüğü, Akıllı tahtalara tam uyumluluk, Hazır test ve denemeler, Sınav sonuçlarına her yerden erişim (Web sitesi için öğretmen ve tüm öğrencilere kullanıcı hesapları), Ücretsiz optik formlar.

Sınav Ekleme

Uygulamayı planladığınız sınavları Sınav Ekle butonunu kullanarak sınav adı, sınıf seviyesi, sınav türü ve cevap anahtarı bilgilerini girerek sisteme ekleyiniz. Cevap anahtarı bilgisayarınızda kayıtlıysa tek tek yazmak yerine doğrudan kopyala yapıştır yapabilirsiniz. Yapıştırma işlemi sırasında sistem “ABCDE” karakterleri dışındaki karakterleri algılamayacak ve sadece cevap anahtarına ait verileri yapıştıracaktır. Gerekli gördüğünüz takdirde sınavınıza ait bilgileri( sınav adı, seviyesi ve cevap anahtarı gibi) düzenle butonuyla değiştirebilir, sil butonu yardımıyla sınavınızı silebilirsiniz.


Hazır Sınavlar

Hazır Sınavlar bölümünde branşınızla ilgili konu değerlendirme testlerine ulaşabilirsiniz. Bu bölümdeki sınavların cevap anahtarları sistemde yüklü bulunmaktadır. Bu sınavlardan herhangi birini uygulamak istediğinizde uygulamak istediğiniz sınavın üzerine tıkladıktan sonra “Başlat” butonuna basarak okuma işlemine direkt geçebilirsiniz. Dilerseniz “Yazdır” butonuna tıklayarak bu sınavların çıktılarını alabilirsiniz. NOT: Bir sınavı indirip yazdırabilmeniz için internet bağlantınızın olması gerekmektedir. Bu bölümde yönetici tarafından güncel sınavlar, denemeler paylaşılacaktır. Bu bölümü takip ederek yöneticinizin yayınladığı sınavları uygulayabilirsiniz.


Öğrenci Listesi Oluşturucu

Atsis'te öğrenci ekleme işlemini 3 farklı şekilde yapabilirsiniz:
1- Manuel Giriş -> Öğrenci ekleme formuna tek tek öğrenci bilgilerini yazarak kaydetmenize olanak tanır.
2- Excel'den Toplu Giriş -> Öğrenci listelerinizi size sunulan şablondaki şekilde düzenleyerek programa toplu öğrenci girişi yapabilirsiniz.
3- E-Okuldan Öğrenci Kaydı->  Programda yer alan ilgili bölümden e-okul hesabınızla oturum açarak hesabınızda tanımlı bulunan öğrenci listelerinizi bir tıkla programa aktarabilirsiniz.


Analiz

1. Karne Analizi (Uygulamış olduğunuz sınavı seçip “Karne” butonuna basarak o sınava ait öğrenci doğru-yanlışlarını, sınıf ortalamalarını ve okul ortalamalarına ulaşabilirsiniz.),
2. Öğrenci Performans Karnesi (Bu bölümde öğrencilerinizin, yapmış olduğunuz tüm sınavlarda göstermiş olduğu başarıyı sınav ve genel ortalama bazlı şekilde görebilirsiniz.Bu bölüm ana sayfada yer alan öğrenci bölümündeki öğrenci performansında yer almaktadır.)
3. Soru Analizi (Uygulamış olduğunuz bir sınavda öğrencilerinizin hangi sorulara doğru veya yanlış cevap verdiğini görebilir, raporunu alabilirsiniz.)
4. Soru Zorlukları (Bu bölümde öğrencilerinizin en çok hangi sorularda zorlandığını ve en çok hangi seçeneğin işaretlendiğini görebilir, raporunu alabilirsiniz. Doğru cevap sayıları kalın punto ile belirtilmiştir.)
5. Sınav İstatistikleri (Bu bölümde sınavınıza dair çeşitli analizlere ve kaç öğrencinin hangi puan aralıklarında bir puan aldığını görebilirsiniz.)
6. Öğrenci Karnesi: Bu raporda öğrencinizin uygulamış olduğunuz sınavla ilgili net, sınıf ortalamları, öğrencinin sorulara verdiği yanıtlar gibi analizler yer almaktadır. (Öğrenci Sınav Sonuç Karnesi)


SMS Gönder

Bu bölümden, uygulamış olduğunuz sınavın sonuçlarını ya da özel duyurularınızı sınıf ve şubelerinizi seçerek ve dilediğiniz formatta SMS şablonu oluşturarak SMS gönderebilirsiniz. Oldukça basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde dakikalar içinde SMS gönderimleri yapabilirsiniz. .


Öğretmen ve Öğrenci Paneli

Atsis kullanıcılarına ve kullanıcıların sistemlerine kaydettiği bütün öğrencilerine panel giriş hesabı tanımlanır. Uygulamış olduğunuz sınavlar aynı anda bu hesaplara aktarılır. Bu sayede öğretmen ve öğrenciler sınav sonuçlarını webden de takip edebilir.


Tarayıcıdan Toplu Okuma

Öğrenci sayınız fazla ve kameradan okuma yapmak sizi yoruyor mu? O zaman Atsis'in tarayıcıdan okuma özelliğini deneyin. Okuma konforu ve hızına çok şaşıracaksınız.


Formlar

Uygulamayı istediğiniz sınavın soru sayısına göre formunuzu seçiniz. Öğrencilerinize hazır formları dağıtmak için “Yazdır” butonu yardımıyla çıktı alabilirsiniz.


İletişim

Sistemle ilgili her türlü istek, şikayet ve önerilerinizi bu bölümde belirtilen forma yazarak yöneticinize iletebilirsiniz. (Bu bölümde bizim mail adresimize ihtiyacınız yoktur. Kendi mail adresinizi yazarak gönder butonuna basmanız durumunda mail otomatik olarak sistemimize iletilir.)

Atsis ile ölçme ve değerlendirme artık daha da kolay

En uygun paketi seçerek topluluğunuzu hemen oluşturun.

Hemen Kaydolun ve Kullanmaya başlayın

...